برای فعالیت در حوزه بیت کوین، می توان ثبت شرکت انجام داد؟

1 دقیقه


753
1.4هزار اشتراک, 753 امتیاز

برای فعالیت در حوزه بیت کوین، می توان ثبت شرکت انجام داد؟  قبل از بررسی اینکه امکان ثبت شرکت بیت کوین در ایران وجود دارد یا خیر، در ابتدا به ارائه تعریفی مختصر از این مفهوم خواهیم پرداخت:

بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال، پولی غیر فیزیکی با رمز ارزی شناخته شده است که امکان خرید و فروش کالا و خدمات را در سراسر دنیای دیجیتال برای شما فراهم می آورد.

جهت استفاده از انواع ارز دیجیتال دیگر نیازی به بانک، صرافی یا دیگر سیستم واسطه پرداخت نمی باشد. واقع بیت کوین در حال حاضر پولی رایج در سطح بین المللی است.

در پاسخ باید گفت که در گذشته ی نه چندان دور، قانون صریح و شفافی در رابطه با فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال وجود نداشت. به عبارتی نه این فعالیت ها از سوی قانون شناخته شده بودند و نه دارای منع قانونی خاصی بودند و فعالیت در این زمینه در کشور جرم محسوب نمی گردید.

مطابق قوانین ایران ماده 2 قانون مجازات عمومی (هر فعل یا ترک فعل که مطابق قانون، قابل مجازات یا مستلزم اقدامات تأمینی یا تربیتی باشد جرم محسوب می شود و هیچ امری را نمی توان جرم دانست مگر آنکه به موجب قانون برای آن مجازات یا اقدامات تأمینی یا تربیتی تعیین شده باشد).

بین کوین

برای فعالیت در حوزه بیت کوین، می توان ثبت شرکت انجام داد؟  البته بنا بر قوانین در صورت رخ دادن هرگونه کلاهبرداری، هک و یا عدم وفای به عهد در فضای ارزهای دیجیتال، یک فرد می‌تواند شکایت رسمی ارائه دهد و دادگاه ذی صلاح به آن رسیدگی خواهد نمود.

در نهایت نیز جهت حل مشکل خلاء قانونی در زمینه ارزهای دیجیتال رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از موافقت کمیسیون اقتصادی دولت در تاریخ 31 تیر 1398، صنعت بیت کوین را به رسمیت شناخت. هرچند بانک مرکزی بارها در اطلاعیه هایی ورود ارزهای دیجیتال به حوزه پرداخت کشور را ممنوع کرده است!

البته در بسیاری از کشورها با توجه به نو ظهور بودن این پدیده، خلاء های قانونی بسیاری مشاهده می شود.

در نهایت از این قوانین در ایران می توان چنین برداشت نمود که قوانین ایران خرید و فروش بیت کوین را برای افراد به شرط رعایت قوانین محدود ننموده است اما جهت فعالیت در مقیاس وسیع و حوزه پرداخت های کلان کشور هنوز قانون مساعد و مجوزی صادر نگردیده است.

در پایان توجه داشته باشید که بنا بر قوانین استخراج بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری در ایران و ثبت شرکت بیت کوین غیر قانونی نمی باشد اما دریافت مجوزهای لازم از وزارت صنعت، معدن و تجارت الزامی است و انجام این امور بدون در دست داشتن این مجوز غیر قانونی می باشد.

مقاله پیشنهادی من :

سقوط سهام می‌تواند قیمت ۱۱۳۰۰ دلاری بیت‌ کوین را در مسیر خود متوقف کند


این مطلب رو دوست داشتی؟ برای دوستانتم بفرست:)

753
1.4هزار اشتراک, 753 امتیاز

واکنش شما با دیدن این مطلب چی بود؟

گریه گریه
0
گریه
جذاب جذاب
0
جذاب
لعنتی لعنتی
0
لعنتی
بیزار بیزار
0
بیزار
باحال باحال
0
باحال
پسند پسند
0
پسند
عشق عشق
0
عشق
پیروزی پیروزی
0
پیروزی
ماذا فازا ماذا فازا
0
ماذا فازا
fariba shetabi

یک فرمت انتخاب کنید
آزمون شخصیت
یک سری از سوالات برای دریافت نتایجی در مورد شخصیت افراد
آزمون تفننی
تعدادی سوالات با پاسخ های صحیح یا نادرست که علم شخص را بررسی می کند
نظر سنجی
رای دادن برای تصمیم گیری یا فهمیدن عقاید و نظرات
استوری (داستان)
شامل یک متن و تصاویر
لیست
لیست های کلاسیک
لیست باز
آیتم خود را ارسال کنید و برای بهترین آیتم ارسالی رای گیری کنید
لیست با رتبه بندی
برای انتخاب و بالا آمدن بهترین گزینه با رای مثبت یا منفی کاربران
عکس نوشته
آپلود تصاویر برای ایجاد عکس نوشته
ویدئو
ویدئوی شما یا ویدئو از یوتیوب و ویمئو
صوت/موسیقی
کد از Soundcloud یا Mixcloud یا موسیقی انتخابی شما
تصویر
عکس یا گیف
متحرک
فرمت گیف