چرا بازاریابی محتوا برای کسب‌وکارها مهم است؟قسمت اول

1 دقیقه


748
1.3هزار اشتراک, 748 امتیاز

چرا بازاریابی محتوا برای کسب‌وکارها مهم است؟قسمت اول  تا به حال جمله «محتوا، پادشاه است» را شنیدید؟ در گذشته، از بازاریابی محتوا فقط به عنوان روشی برای متمایز کردن خود از رقبا استفاده می­‌شد اما اینک به ضرورت مهمی برای همه برندهای مدرن تبدیل شده است.

بازاریابی محتوا در قلب بیشتر کمپین­‌های بازاریابی دیجیتال موفق قرار دارد. در پشت هر برند بزرگ و موفق، گنجینه‌­ای از محتوای ارزشمند و مناسب وجود دارد که واقعا با مخاطب شرکت ارتباط برقرار می­‌کند. اما شاید باز هم بپرسید چرا بازاریابی محتوا مهم است؟

برای درک بهتر اهمیت بازاریابی محتوا، لیستی از مهم‌ترین مزایای آن برای کسب­‌و­کار کوچک شما را بیان می­‌کنیم:

1-بهبود شهرت برند با جلب اعتماد (مشتریان) از طریق بازاریابی محتوا:

یکی از بزرگترین مزایایی که اهمیت بازاریابی محتوا را واقعا نشان می­‌دهد، نقش موثر محتوای عالی در ساختن شهرت برند است. در بازار دیجیتال شلوغ امروز، کسب­‌و­کارها باید در جهت جلب اعتماد مشتریان بالقوه و مشتریان‌شان تلاش کنند. اعتماد‌سازی به کسب­‌و­کارتان کمک می‌کند شهرت برند مثبتی بسازد.

چرا بازاریابی محتوا برای کسب‌وکارها مهم است؟قسمت اول  تولید محتوای سفارشی، روش بسیار خوبی برای شناخت مشتریان بالقوه و مشتریان و در عین حال، ایجاد حسن‌نیت است.

محتوای عالی می‌­تواند به شما در جلب اعتماد مشتریان بالقوه و مشتریان‌تان کمک کند. وقتی مشتری، محتوای شما را می­‌خواند، در ذهنش، نظری در مورد برندتان شکل می­‌گیرد.

اگر محتوای شما جذاب، آموزنده و ارزشمند باشد، آن وقت مشتری هم در مورد کسب­‌و­کارتان همین فکر را می­‌کند. هرچه بتوانید ارزش بیشتری در محتوای خود ارائه کنید، آسان‌تر می‌­توانید اعتماد مخاطب هدف‌تان را جلب کنید.

علاوه بر این، وقتی مشتریان بالقوه و مشتریان‌تان می­‌بینند پیوسته و پی­‌در­پی در پلتفرم­‌هایتان، محتوا منتشر می­‌کنید، در نظرشان به عنوان رهبری در آن صنعت، نمایان می‌­شوید.

انتشار محتوا از طریق شخص ثالث یا به اشتراک‌­گذاری محتوایتان توسط اینفلوئنسرها نیز می­‌تواند در ایجاد اعتماد بیشتر در بازار هدفتان کمک کند.

2- تولید محتوای عالی به شما کمک می­کند روی نرخ  تبدیل تاثیر بگذارید.

اگر واقعا می­‌خواهید بدانید چرا بازاریابی محتوا مهم است، فقط به آمار تبدیل نگاه کنید. در ادامه آمارهایی می‌­آوریم که به واقع اهمیت بازاریابی محتوا در بهبود نرخ تبدیل ­وب­‌سایت را نشان می­‌دهند:

– بازاریابی محتوا سبب می­‌شود نرخ تبدیل حدود شش برابر از روش‌­های بازاریابی دیجیتال بیشتر شود(ABG Essentials).

– 61% مشتریان آنلاین در آمریکا بعد از خواندن پیشنهادات در بلاگ، تصمیم می­‌گیرند(محصول را) بخرند(انیستیتوی بازاریابی محتوا).

– 74% شرکت­‌های حاضر در نظرسنجی اظهار داشتند بازاریابی محتوا، کیفیت و کمیت بازاریابی مشتریان بالقوه‌ی آنها را افزایش داده است ( کاراتا).

– طبق نظر 72درصد کسب­‌و­کارهای مورد نظرسنجی، محتوای ویدئویی می‌­تواند به بازگشت سرمایه (ROI) عالی کمک کرده و تبدیل‌­ها را به طور چشم‌گیری افزایش دهد( کریزی اگ)

– بازاریابان درون‌­گرا ( اینباند مارکتینگ) می­توانند متوسط نرخ تبدیل سایت را( از 6 به 12درصد) افزایش دهند که این موضوع تا حدودی حاصل تلاش‌­هایشان در حوزه بازاریابی محتواست( هاب اسپات).

چرا بازاریابی محتوا برای کسب‌وکارها مهم است؟قسمت اول  بازاریابی محتوا به بهبود نرخ تبدیل کمک می­‌کند چون به شما امکان می‌­دهد با مشتریان بالقوه و مشتریان خود ارتباط برقرار کرده و آنها را آموزش دهید.

بنابراین نه تنها در راستای جلب اعتماد و ایجاد رابطه تلاش می‌­کنید بلکه با ارائه اطلاعاتی که مشتری برای گرفتن تصمیم خرید آگاهانه نیاز دارد، نرخ تبدیل را بهتر می‌­کنید.

برای بهتر کردن محتوایتان و افزایش نرخ تبدیل، مطمئن شوید که نوعی «دعوت به عمل»(CTA) علنی و واضح در محتوای‌تان گنجانده‌­اید.

دعوت به عمل به خواننده می­‌گوید در ادامه باید چه کار کند و او را به مرحله بعد در فرایند تبدیل هدایت می­‌کند.

تبدیل– چه به معنای خرید باشد یا کسب اطلاعات بیشتر یا تماس با تیم فروش شما – باید در محتوایتان کاملا مشخص کنید که از خواننده می‌خواهید در ادامه چه کار کند.

بازاریابی محتوایی

3- محتوای بهینه شده به بهبود سئوی سایت شما کمک می­کند.

اهمیت بازاریابی محتوا زمانی بیشتر مشخص می­‌شود که به نقش محتوا در ایجاد کسب‌وکار و بهبود بهینه‌سازی سایت برای موتور جستجو (سئو) نگاه می­‌کنیم.

سئو، نقش مهمی در بهبود قابلیت دیده شدن کسب و کار شما در فضای آنلاین ایفا می­‌کند. با این حال اگر می­‌خواهید سئو را بهتر کنید باید محتوای بهینه تولید کنید.

طبق تک کلاینت، تولید محتوا موثرترین تکنیک سئو است. در حقیقت، صفحات سایت­‌های کسب‌وکاری را که از محتواهای منسجم استفاده می­‌کنند، به طور متوسط 343 درصد بیشتر از آ‌نهایی که اصلا محتوایی روی سایت نمی‌­گذارند، توسط موتورهای جستجو شاخص‌گذاری می‌شوند. هر چه محتوای بیشتری روی سایت­‌تان داشته باشید، موتور جستجو صفحات بیشتری از شما را شاخص‌گذاری کرده و به کاربران در نتایج موتور جستجو، نشان می‌دهد.

بخوانید : بازاریابی محتوا چیست؟ و کاربرد آن

اگرچه صفحات بیشتر لزوما منجر به ترافیک بالاتر نمی­‌شود اما به برندتان فرصت می­‌دهد در رتبه کلیدواژه‌­های بیشتری قرار گیرد.

چرا بازاریابی محتوا برای کسب‌وکارها مهم است؟قسمت اول  برای مثال، با ساخت وبلاگی با موضوعات مختلفی که برای مخاطب هدف شما مناسب و جالب است، شانش بیشتری برای کسب رتبه برتر کلیدواژه­‌هایی دارید که کاربران هدفتان در موتورهای جستجو، جستجو می­‌کنند.

نیازی به گفتن نیست هرچه محتوای بیشتری در سایت‌تان داشته باشید، دلایل بیشتری به بازدیدکنندگان برای بازدید از سایتتان می­‌دهید.

این یعنی مدت زمان بیشتری را در سایت شما می­گذرانند که می­تواند تاثیر مثبت بر سئوی شما داشته باشد. گوگل، مدت زمان سپری شده در سایت را شاخصی می­‌داند که نشان می­‌دهد سایت شما محتوای ارزشمند ارائه می‌­کند.

دلتان می­‌خواهد پیوسته محتوای ارزشمند به بازدیدکنندگان وب‌سایتتان ارائه کنید؟

باید همین کار را بکنید!

4- تولید محتوای عالی، روش مقرون به صرفه­ای برای جذب مشتریان بالقوه جدید است.

کسانی که می­‌خواهند بدانند چرا بازاریابی محتوا مهم است، به همه روش­‌هایی که محتوا می‌­تواند به کسب‌­و­کارتان در جذب مشتریان بالقوه کمک کند، نگاهی بیندازند. جذب مشتری بالقوه برای کسب‌‌وکارهای‌ کوچکی مهم است که به ترافیک دائمی برای رشد برند و افزایش فروش متکی هستند. بازاریابی محتوا نه تنها برای جذب مشتری بالقوه عالیست بلکه مقرون به صرفه و اقتصادی هم است.

طبق تحقیقات DemandMetric، هزینه بازاریابی محتوا حدود 62 درصد کمتر از تاکتیک­‌های بازاریابی سنتی است اما سه برابر آن تاکتیک‌­ها، مشتریان بالقوه و مشتری جذب می­‌کند. مقرون‌به‌صرفگی یا اقتصادی بودن بازاریابی محتوا آن را به تاکتیک مهمی برای کسب و کارهای کوچکی تبدیل کرده که می‌خواهند بودجه­‌شان را بیشتر کنند.

توجه کنید که بازاریابی محتوا، وقت‌گیر است و مدتی طول می­‌کشد تا بتوانید نتایج تلاش‌­هایتان را ببینید. به ویژه وقتی موضوع سئو مطرح باشد. با این حال، حتی مقدار کمی از محتوای باکیفیت هم برای موفقیت شما کافی است. در واقع، بر اساس تحقیقات Social Media Examiner، بیش از 81% بازاریابان متوجه می‌شوند که با سرمایه‌گذاری دست کم 6 ساعت در هفته روی محتوای رسانه‌­های اجتماعی خود، ترافیک‌شان افزایش می­‌یابد.

بازاریابی محتوا نه تنها یک تاکتیک اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه است، بلکه نتیجه آن، بازگشت سرمایه‌ای است که کسب‌و کارهای کوچک نمی‌توانند آن را نادیده بگیرند.

وقتی به بازگشت سرمایه نگاه کنید به سادگی می‌­توانید اهمیت بازاریابی محتوا را درک کند. از آن‌جا که تولید محتوا نسبتا اقتصادی و بسیار تاثیرگذار است، بسیاری از کسب­‌و­کارهای کوچک می­‌بینند که نتیجه بازاریابی محتوای آن‌ها، بازگشت سرمایه قابل توجهی در طول زمان است. در ازای هر دلاری که صرف بازاریابی محتوا می‌­شود، سه برابر تعداد مشتریان بالقوه که برای مشاهده تبلیغات، پول پرداخته‌­اند، به شرکت برمی­‌گردد.

چرا بازاریابی محتوا برای کسب‌وکارها مهم است؟قسمت اول  کلید اصلی افزایش بازگشت سرمایه یا ROI محتوا، تدوین استراتژی بازاریابی محتوایی است که بازار هدف شما را مورد توجه قرار دهد. نباید فقط به خاطر تولید محتوا، محتوا تولید کنید. اگر می­‌خواهید تمام ارزش پولی را که سرمایه‌­گذاری کردید، دریافت کنید، محتوایتان باید در موضوعاتی که انتخاب می­‌کنید، انواع دارایی‌­هایی که تولید می‌­کنید و روش‌­های تبلیغ­تان، استراتژیک باشد.

5-محتوا می تواند برندتان را به ویترین تخصص های شما تبدیل کند.

مصرف کنندگان می­‌خواهند بدانند با متخصصانی سروکار دارند که زیروبم صنعت را خوب می‌­شناسند. این پاسخ دیگری است به سوال چرا بازاریابی محتوا مهم است. بازاریابی محتوا به برندتان امکان می­دهد تخصص خود در حوزه مورد نظر را نشان دهد و در عین حال دانش ارزشمندی ارائه کند که به خوانندگان کمک می­کند تصمیم خرید آگاهانه­تری بگیرند.

هر بار که پست جدیدی، گزارش رسمی یا محتوای دیگری در وبلاگ‌تان منتشر می­‌کنید، به مشتریان بالقوه و مشتریان خود نشان می‌‌دهید در مورد صنعت و چالش­‌های پیش‌رو، چقدر می­‌دانید.

وقتی زمان خرید می‌­رسد، مشتری برندی را به یاد می­‌آورد که اطلاعات مورد نیاز برای درک بهتر مشکلات، راه حل­‌ها و گزینه‌­های دیگر را به آنها داده است.

بیایید این طور بگوییم: خرید از کسب‌­و­کاری که به طور پیوسته و منسجم، محتوای آموزنده و آگاهی‌بخش منتشر می‌­کند یا کسب و کاری که اصلا محتوا ندارد.

مصرف کننده بیشتر دوست دارد از کسب­‌و­کار خرید کند که دانش و تخصص خود را نشان می­‌دهد. به این ترتیب می­تواند آسوده‌خاطر باشد که آن کسب­‌و­کار از متخصصانی در صنعت استفاده می­‌کند که می­‌توانند به سوالات آنها پاسخ داده و مشکلات را به سادگی شناسایی کنند.

مقاله پیشنهادی من :

              هفت اشتباه مخرب در بازاریابی محتوا


این مطلب رو دوست داشتی؟ برای دوستانتم بفرست:)

748
1.3هزار اشتراک, 748 امتیاز

واکنش شما با دیدن این مطلب چی بود؟

گریه گریه
0
گریه
جذاب جذاب
0
جذاب
لعنتی لعنتی
0
لعنتی
بیزار بیزار
0
بیزار
باحال باحال
0
باحال
پسند پسند
0
پسند
عشق عشق
0
عشق
پیروزی پیروزی
0
پیروزی
ماذا فازا ماذا فازا
0
ماذا فازا
fariba shetabi

یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک فرمت انتخاب کنید
آزمون شخصیت
یک سری از سوالات برای دریافت نتایجی در مورد شخصیت افراد
آزمون تفننی
تعدادی سوالات با پاسخ های صحیح یا نادرست که علم شخص را بررسی می کند
نظر سنجی
رای دادن برای تصمیم گیری یا فهمیدن عقاید و نظرات
استوری (داستان)
شامل یک متن و تصاویر
لیست
لیست های کلاسیک
لیست باز
آیتم خود را ارسال کنید و برای بهترین آیتم ارسالی رای گیری کنید
لیست با رتبه بندی
برای انتخاب و بالا آمدن بهترین گزینه با رای مثبت یا منفی کاربران
عکس نوشته
آپلود تصاویر برای ایجاد عکس نوشته
ویدئو
ویدئوی شما یا ویدئو از یوتیوب و ویمئو
صوت/موسیقی
کد از Soundcloud یا Mixcloud یا موسیقی انتخابی شما
تصویر
عکس یا گیف
متحرک
فرمت گیف