وزیر بهداشت: ویروس کرونا را هم مانند آنفولانزا کنترل می کنیم.

1 دقیقه


760
1.4هزار اشتراک, 760 امتیاز

سعید نمکی در یازدهمین نشست مجمع انجمن های علمی گروه پزشکی ایران چنین گفت: حدود سه شب پیش گزارشی مبنی بر وجود دو بیمار مشکوک به کرونا ویروس در استان قم به ما گزارش شد که با حال بسیار بد به بیمارستان مراجعه کرده‌اند و نتایج آزمایش‌های انجام شده روی آن‌ها نشان دهنده کوید ۱۹ یا ابتلا به کرونا ویروس مثبت را نشان می‌دهد.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در ادامه چنین گفت: ظام ارائه خدمت در حوزه پیشگیری از بروز یا شیوع این اپیدمی چشمیگر است، به طوری که نمونه چنین موضوعی را در مدیریت سیل و در ابتدای سال ۹۸ شاهد بودیم و با همت و اقدامات پیشگیرانه هیچ مورد طغیان بیماری نداشتیم.

نمکی با اشاره به این نکته که کنترل آنفلانزای h1 N1 کاری بسیار سخت بود، اما مهار شد اضافه کرد: پیش‌بینی ما از میزان آمار مرگ‌ومیر آنفلوآنزا مذکور بیش از تصور ما بوده است، اما با کنترل آن توانستیم رکورد کنترل این بیماری را در کشور بزنیم؛ امید است بتوانیم این ویروس را همانند آنفلوانزا کنترل کنیم.

وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران، با بیان اینکه می توان با اقدامات پیشگیرانه این ویروس را مهار کرد ادامه داد: بستن مرز‌های کشور از نخستین اقدامات کنترل وزارت بهداشت بوده است و با استقرار ۳۶ مبدا مرزی، ورود و خروج را کنترل کرده‌ایم.

نمکی مورد پیک آنفلانزای نوع B در کشور چنین گفت: اکثر افراد مشکوک به کروناویروس، مبتلا به آنفلوآنزا نوع b بوده‌اند. همچنین شایان ذکر است؛ افراد مبتلا به کرونا ویروس هیچ گونه تماس با افراد آلوده و با هیچ فرد خارجی مراوده نداشته‌اند، اما با نمونه‌برداری‌های انجام شده آن‌ها مبتلا به کرونا ویروس گزارش شدند.

سعید نمکی، وزیر بهداشت با تایید دو مورد مثبت ابتلا به کرونا در قم چنین گفت: هر دو فرد مبتلا با کهولت سن روبرو بوده‌اند و یکی از آن‌ها بیماری زمینه‌ای داشته است. همچنین همکارانم در استان قم با دقت تمام بیماران را تحت نظر دارند و از بروز هر اتفاقی که در سطح کشور می‌افتد اطلاع رسانی می‌کنند.

منبع

برای اطلاع از جدیدترین اخبار درباره ویروس کرونا در ایران، سایت چی تا چی را دنبال کنید.


این مطلب رو دوست داشتی؟ برای دوستانتم بفرست:)

760
1.4هزار اشتراک, 760 امتیاز

واکنش شما با دیدن این مطلب چی بود؟

گریه گریه
0
گریه
جذاب جذاب
0
جذاب
لعنتی لعنتی
0
لعنتی
بیزار بیزار
0
بیزار
باحال باحال
0
باحال
پسند پسند
0
پسند
عشق عشق
1
عشق
پیروزی پیروزی
0
پیروزی
ماذا فازا ماذا فازا
0
ماذا فازا
chitauser

یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *